Skip to main content

Na co zwracać uwagę ubierając dziecko na stok?
Ubierając dziecko na narty najlepiej ubrać je na „cebulkę”.
Poniżej opiszę poszczególne elementy ?

BIELIZNA
Może być to specjalistyczna bielizna termiczna lub bawełniane getry i golf. Nie polecam zakładania rajstop pod spodnie narciarskie – im mniej warstw w samym bucie narciarskim tym lepiej.

POLAR
Najlepszy jest polar lub bluza, które łatwo ściągnąć z pod kurtki w sytuacji gdy jest za ciepło.

SKARPETKI
Najlepsze byłyby skarpetki narciarskie sięgające powyżej polowy łydki, a przede wszystkim takie, które nie zjeżdżają i nie rolują się na nodze. Każda fałdka na skarpetce po zapięciu buta narciarskiego może spowodować ból i obtarcia na stopie i piszczelu dziecka.

KOMINIARKA, KOMIN A SZALIK
Pod kask wkładamy cienką kominiarkę lub komin dzięki temu mamy też zakrytą szyję i nie ma potrzeby używać szalika, co jest wręcz niebezpieczne, bo szalik może niechcący zaczepić się o wyciąg lub gdzieś zaplątać.
Dlatego z całego serca polecam dla każdego małego i dużego komin na szyję, a w razie potrzeby można też z niego zrobić dziecku kominiarkę lub czapkę po ściągnięciu kasku.

SPODNIE I KURTKA NARCIARSKA
Zestaw kurtka i spodnie jest znacznie bardziej praktyczny niż jednoczęściowy kombinezon. Gdy podczas przerwy wchodzimy się ogrzać lub trzeba pójść do łazienki, łatwiej zdjąć najpierw górę, a później dół. Warto zwrócić uwagę, czy kurtka posiada kieszonki przeznaczone do przechowywania skipassu – to pozwala na wygodne korzystanie z wyciągu, bez konieczności zdejmowania rękawiczek, a to zmniejsza szanse na zgubienie tak rękawiczki, jak i karnetu ?

RĘKAWICZKI
Rękawiczki muszą być wodoodporne i ciepłe. Najlepiej, gdy są długie na tyle, by swobodnie mieściły się na rękaw kurtki i miały gumki, które możemy założyć wokół nadgarstka i wtedy nawet przy ściągnięciu nie zaginą tylko spokojnie zawisną na gumkach. Dla małych dzieci polecam rękawiczki jednopalczaste: są cieplejsze i łatwiejsze w obsłudze.
Polecam co najmniej 2 pary wodoodpornych rękawiczek ?
Jeśli macie jakieś pytania piszcie, komentujecie chętnie odpowiem ?